Pasirinkite svetainės kalbą:
EN LT RU
Privatumo politika
Kornvalio reksai
Data: 2013-01-12 15:34, skaityta: 4062

Tikriausiai kyla natūralus klausimas „iš kur kilęs toks keistas veislės pavadinimas?“. Viskas labai paprasta. Būtent Kornvalyje, Anglijos grafystėje, 1950 metais gimė pirmasis šios veislės atstovas. Genas, atsakingas už nuostabiąsias „garbanas" pavadintas rex.

Pirmas susitikimas su Kornvalio reksais stulbina – elegantiški, ilgų kojų, smulkaus bei raumeningo kūno, tankių lyg tarka, bet minkštučių ir švelnių garbanėlių savininkai traukte traukia juos paglostyti!

Užburia ne tik išvaizda! Draugiški, visuomet bendrauti nusiteikę, smalsumu pasižymintys katinai  iš karto nuginkluoja savo meilumu. Ne vienas šios veislės katinus laikantis žmogus pasakoja, kad „kalbasi“ su savo augintiniais. Ir tai gryna tiesa! Kornvalio reksai prieraišūs, pasitikintys žmogumi ir atsidavę jam. Laukdami grįžtančio iš darbo savo šeimos nario, jie, atrodo, tiek jo išsiilgsta, kad, dar ilgai ilgai „pasakoja“ savo dienos įspūdžius, „kviečia“ glostyti ir myluotis šiam grįžus namo. Kornvalio reksai nemėgsta vienatvės. Tai komunikabilūs ir bendravimo ištroškę gyvūnai.

Šie katinai labai intelektualūs. Jie nuolat stebi šeimos narius, išreiškia norą būti kartu, pasitikėjimą, švelniai prašo dėmesio ir dalyvauja šeimos gyvenime. Jie greitai mokosi ir puikiai supranta, ko iš jų norima. Todėl svarbu nuo pat mažumės aiškiai nubrėžti ribas „galima-negalima“ ir iš karto supažindinti dar mažą kačiuką su namų „taisyklėmis“.

Nuostabiausia tai, kad tokia nepriekaištinga figūra pasižymintis gyvūnas gali turėti tokį gerą apetitą! Kornvalio reksas nuolat stengsis būti pirmas ten, kur valgoma. Jis taikysis viską paragauti ir įvertinti. Tai -  katinai-gurmanai, stebinantys žmogų savo skoniu ir pasirinkimais. Nenustebkite, jei Jūsų garbanius pamėgs arbatą arba agurkus, jei jis taikysis į šokolado plytelę ar bandys nugvelbti torto gabalėlį iš Jūsų lėkštutės. Svarbiausia mažąjį gurmaną supažindinti su Jums priimtina „skanavimo“ kultūra ir nepersistengti leidžiant paragauti. O paragauti leisti būtina, nes smalsumas juk nenugalimas!

Garbaniai negali atsispirti šilumai. Jie ne tik nuolatiniai žmogaus pašnekovai, bet ir šilčiausių namų vietų žinovai! Jie bandys užimti Jūsų šiltą lovą iš ryto ar susirangys ant įjungto kompiuterio dėžės, bruksis tarp palangės ir radiatoriaus  šildymo sezono metu arba stengsis nutaikyti progą susisukti ant ką tik išlygintų rūbų. Šie maži šilumos mėgėjai tarsi siekia susiurbti kuo daugiau šilumos iš išorės, kad tik daugiau jos galėtų atiduoti Jums.

Dar vienas šios veislės atstovų ypatumas – jie puikiai sutaria ne tik su žmonėmis, bet ir su kitais gyvūnais, o tuo pačiu ir šunimis. Jiems posakis „kaip šuo su kate“ negalioja! Kornvalio reksai griauna stereotipus ir nepaiso katinams priskiriamų savybių. Tai maži revoliucionieriai, kurie nepalieka abejingų sau.

Agnė Laskytė (Kornvalio reksų veislyno Agnus įkūrėja)

 
Joy_AgnusLT.jpgLily_AgnusLT.jpgPistache.jpgEasy_AgnusLT.jpg

 

 

Registracija į LFD "Bubastė" kačių parodas
Carnilove
Acana
Churu
Parama beglobiams gyvunams

Nuotraukos
Daugiau nuotraukų »