Pasirinkite svetainės kalbą:
EN LT RU
Privatumo politika
Kaip „susišnekėti“ su kate?
Data: 2012-08-19 19:15, skaityta: 2347

Kaip „susišnekėti“ su kate?

Ne kartą teko girdėti žmogų sakant – kaip norėčiau, kad mano katė galėtų kalbėti, tuomet visada žinočiau, ko ji nori... Bet juk ji iš tikrųjų gali! Tam, kad lengviau suprastumėte savo mylimą murklę, Gyvūnų globėjų asociacija kviečia susipažinti su kačių kūno kalba. Nustebsite, kiek daug ji pasako.

Laikysena

Katės laikysena suteikia bendriausią informaciją apie jos nuotaiką ir ketinimus, tačiau yra puikus būdas „skaityti“ augintinės mintis. Jei katė stovi tiesiai, pakelta galva, reiškia, kad ji pasitiki savimi ir yra patenkinta. Atvirkščia pozicija – nuleista ar į šoną nukreipta galva, akių kontakto vengimas,  neįsitempęs kūnas sufleruoja tai, kad Jūsų murklė nesusidomėjusi jai siūloma veikla, šiek tiek Jus ignoruoja.

Visiškai atsipalaidavusios, komfortabiliai besijaučiančios katės kūnas būna visiškai atpalaiduotas, ji guli ant šono ar ant nugaros, ištiesusi kojytes, leidžia Jums glostyti pilvuką – tai didžiausias katės pasitikėjimo laipsnis. Paprastai tokią katės pozicioją galima išvysti tik jai esant namuose, tarp savų žmonių.

Jei katė staiga išrietė nugara, pašiaušė kailį ir atitraukė galvą atgal, geriau prie jos nesiartinkite – murklė įžvelgia kažkokį pavojų ir yra apsiruošusi gintis, tad verčiau ją palikti nusiraminti.

 Ausys

Katės ausys yra labai lanksčios – net virš 20 raumenų kontroliuoja jų judesius. Taigi ausys gali atskleisti išties nemažai informacijos.

Laimingos katės ausys laikomos tiesiai, nukreiptos į priekį. Ta pati pozicija, ypač jei ausys intensyviau nukreiptos pirmyn, gali rodyti ir didelį katės susidomėjimą. Į šonus nukreiptos, vis sukiojamos ausys liudyja, kad katė yra nerami, nervinga. Kuo labiau į nugarą nukreiptos ausys, tuo katė labiau stresuoja, jaučia tykantį pavojų. Žinoma, gali būti, kad katė tiesiog išgirdo kokį nors įdomų garsą ir todėl nukreipė ausis į jo pusę, tačiau jei ausų judesiai, suskliaudimas trunka ilgiau, galima neabejoti – katė dėl kažko tikrai nerimauja.

Uodega

Uodega – taip pat labai iškalbinga katės kūno dalis, tačiau neretai nepatyrę žmonės jos kalbą supranta klaidingai – supainioja su šuns uodegos kalba. Šių dviejų gyvūnų uodegos „bendrauja“ skirtingai. Kartais katės vizginama uodega palaikoma laimės ženklu (lyginant su šuns kūno kalba), tačiau tai – didelė klaida. Jei katė vizgina uodegą, tai reiškia, kad ji yra rimtai įsiutusi, todėl geriau jos neerzinti ir palikti vieną, kad nurimtų. Pasprausta, žemyn itin nuleista uodega taip pat rodo katės baimę ir agresiją. Dažnai įpykusi katė pašiaušia uodegos kailį, taip gali nutikti ir jai išsigandus – tokiu elgesiu katė siekia atrodyti kuo didesnė ir baisesnė savo priešininkui.

Na, o laimingos katės uodega laikoma tiesiai, pakelta ir nėra judinama. Jei katė iti džiugiai nusiteikusi, pats uodegos galiukas virpa – tai didžiausios laimės išraiška. Kai uodega laikoma neutralioje pozicijoje, katė tiesiog stebi, tyrinėja aplinką ar atsipalaidavusi vaikštinėja po savo teritoriją.

Akys

Plačiai atvertos, tiesiai žvelgiančioas akys sako „Šeimininke, man įdomu, ką man nori pasakyti, aš tavęs klausau!“. Visgi jei akys labai plačiai atmerktos, o vyzdžiai išplėsti, katė yra išsigandusi ir pasiruošusi gintis. Nepaisant to, reikia atsižvelgti ir į situaciją, kurioje yra Jūsų augintinė, nes lygiai taip pat atrodančiomis akimis ji gali pasitikti ir ilgai nematytus, pasiilgtus šeiminikus. Atskleisti tikrąją miauksės nuotaiką padės žvilgsnis – jei jis neramus, akivaizdu, kad katė išsigandusi, o jei žaismingai žybčioja, ji tiesiog labai džiaugiasi. Na, o jei matote, kad murklės akys šiek tiek primerktos, išraiška rami, greičiausiai ji šiek tiek pavargusi, mieguista, tačiau patenkinta ir besijaučianti saugi.

Labai įdomu, kaip katė geba komunikuoti mirksėjimu. Galite padaryti eksperimentą – atsisėskite prie savo katės, kai ji visiškai rami, atsipalaidavusi, ir lėtai užmerkite bei atmerkite savo akis – stebėkite katę, ji padarys lygiai tai. Taip Jūs ką tik abu pasakėte – „Labas, tu man patinki“.

 Parengė Gyvūnų globėjų asociacija

Registracija į LFD "Bubastė" kačių parodas
Carnilove
Acana
Churu
Parama beglobiams gyvunams

Nuotraukos
Daugiau nuotraukų »